Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zájezd do termálních lázní Sárvár 2.-4.6.2017

5. 6. 2017

Zájezd do termálních lázní Sárvár 2.-4.června

Letos již do deváté organizovala obec zájezd do termálních lázní Sárvár (poprvé na podzim 2009, od 2010 pak již v květnových termínech). V tomto roce byl mezi občany obce o zájezd velký zájem.

Stejně jako poslední léta obec využila služeb mezinárodního dopravce firmu DOMBEK s.r.o. z Mikulovic a klimatizovaný autobus řídil majitel firmy pan František Dombek. Změnila se trasa. Nejeli jsme na Bruntál a dále na Olomouc, ale na Opavu, Fulnek a na dálnici Ostrava-Brno. Opět jsme projížděli Vídní, pak na hraniční přechod Sóprón a dále do Sárváru. S povinnými přestávkami na čerpací stanici s Autogrilem Ciao za Olomoucí a u Restaurantu&Motelu Oldtimer za Vídní a dalších dvou neplánovaných zastávkách na „čurání“ dětí, ale i dospělých, jsme do Sárváru dorazili za 8,5 hod. (500 km).

Opět jsme byli ubytováni v Szieszta Panzió, který tvoří 3 budovy se 14 pokoji. Objevil se zádrhel s rozdělením pokojů, který pan majitel vyřídil tak, že jeden z účastníků zájezdu bydlel v jiném penzionu. I řidič s partnerkou byli ubytováni jinde.

Szieszta Panzió je vzdálený pouhých 50 metrů od vstupu do termálních lázní. Všechny pokoje mají balkon a vlastní koupelnu. Kromě toho je ve všech pokojích zdarma k dispozici bezdrátový internet. Každé ráno se podává snídaně formou bufetu.

Ubytovali jsme se a všichni už čekali na 16,00 hod., abychom mohli jít do lázní. Vstup od 16,00 v letošním roce stál 2.000 ft (cca 180 Kč). Počasí bylo nádherné. Na obloze ani mráček a úplné bezvětří. Takže „hurá“ využít všech nabídek, které areál nabízí: bazény s léčivou vodou, velký plavecký bazén, záliv vytvořený na skákání do vody, bazén s umělými vlnami, 7 maxitobogánů, dětmi nejvíce oblíbený zážitkový bazén s pirátskou lodí a vodním hradem, venkovní baby-bazén a množství sportovních hřišť na plážový fotbal, plážový volejbal, petangue a restaurace a bufety s širokou nabídkou občerstvení.(Propagační materiály lázní tvrdí, že je prováděno ekologické, bez chlórové čištění bazénů pomocí moderní ultrafiltrační techniky!) Ještě v 19,00 hod. byla teplota vzduchu 280 C.

Večer jsme většinou využili nabídky našeho penzionu. Pan majitel si ho velmi hledí a každý rok přibude něco nového. Letos k velkému altánu a dvou venkovním cvičícím strojům přibyly ještě další dva stroje, další zastřešení posezení a byl dokončen prostor pro kuželky. I na balkonech a verandách se dalo posedět dlouho do noci.

Druhá den ráno po snídani jsme se všichni rozprchli za svým programem. Ti nejvytrvalejší šli hned ráno do lázní, další se vydali na nákupy, na prohlídku hlavní dominanty městečka – hradu Nádasdy-vár, jehož bílá věž je vidět už z dálky. Hrad vybudovaný už ve středověku má nádherně tvarované nádvoří do pětiúhelníku, obloukový most a hezký platanový park.

Protože my, bartultovičtí, jsme hradu věnovali svou pozornost již loni, vydali jsme se opačným směrem. Navštívili jsme Divokou zahradu – Vadkert Major, kde jsme byli ubytováni první čtyři roky. Areál je nádherně opravena i obdivovanému velikému buku je věnována řádná pozornost.  

Po cestě k jezeru, které bylo naším cílem, jsme si prohlédli pětihvězdičkový Spirit Hotel Thermal Spa, který mimo luxusního interiéru, ubytování a stravování nabízí 22 bazénu a velké terapeutické, kosmetické a wellness centrum.

Hned vedle Spirit hotelu se nachází jezero, které je tvořeno sedmi samostatnými vodními plochami, které láká k projížďkám na člunech. V jeho okolí je lesopark, který nabízí odpočinek všem svým návštěvníkům bez ohledu na jejich věk.

A pak už rychle k vodě. Teploty se přiblížily k 300 C a v areálu lázní bylo hodně návštěvníků. Atrakcí i restaurací je zde však tolik, že nikde nebylo „narváno“. Vstupné na celý den činilo 3.500 Ft. (cca 310 Kč). Zůstali jsme až do večera. S lázněmi jsme se loučili unaveni vodou a opáleni sluníčkem, ale moc spokojeni.

Ještě nás čekalo večerní až noční posezení s přáteli, ráno balení a odjezd stejnou cestou domů. Při přejezdu státní hranice v Mikulově nám počasí ukázalo, že je konec relaxu a vracíme se do každodenním povinnostem. Černé mraky visely nad krajinou a doslova čekaly až přejedeme hranici. Spustil se hustý prudký déšť, který nás přerušovaně doprovázel skoro až domů.

Zájezd se nám moc líbil, byli jsme spokojeni. Lázně, počasí, společnost, vše bez chybičky.

Určitě musíme jet i příští rok. Ještě jsme nenavštívil Sárvárské arboretum, kde se na ploše skoro 10 hektarů nachází množství hodnotného rostlinstva a přibližně 350 druhů stromů a keřů. Místní raritou jsou tisy a duby, které pamatují více než sto let.

Takže zase za rok na desátém zájezdu do Sárváru. Děkujeme paní starostce.