Jdi na obsah Jdi na menu
 


Srpen – měsíc plný akcí v naší obci

3. 8. 2017

 

Srpen – měsíc plný akcí v naší obci

Prázdniny se přehouply do druhé půle. Na měsíc srpen je v obci připraveno několik akcí, z nichž by si mohl pro sebe vybrat každý.

  • V sobotu 12.srpna pořádá Myslivecký spolek LIŠÁK Vysoká na své Myslivecké chatě v Pitárné od 14,00 hod. již tradiční SRNČÍ HODY. A co myslivci nabízejí? K jídlu myslivecké speciality, k pití vše, na co si vzpomenete, k napětí bohatou tombolu a hudbu HOLUB. Každý, kdo se hodů pořádaných myslivci v Pitárné již někdy zúčastnil, Vám potvrdí, že myslivecké speciality jsou nepřekonatelné, zejména jejich svíčková (úplně nejlepší, lepší než od maminky)
  • Ve čtvrtek 17.srpna pořádá obec zájezd na letní část výstavy FLORA Olomouc. Dvěma hlavními tématy výstavy je Setkání v Rajské zahradě a Léčivá síla stromů. Na galerii největšího výstavního pavilonu bude instalována výstava Vyznání růžím, kde můžete zhlédnout 3.300 růží holandského původu. Součástí výstavy jsou i Letní zahradnické trhy. Tento zájezd by se mohl stát zajímavým výletem pro celu rodinu. Mimo rostlin a květin Vás na výstavišti čeká i velká výstava Terakotová armáda čínského císaře, která zahajuje v ten samý den jako Flora a vstupné platí pro obě akce. Součástí výstavy jsou terakotoví vojáci a koně v životní velikosti, repliky válečných vozů, které byly předchůdci dnešních tanků, zbraně, které se používaly před 2.000 lety, dokument s historickými i vědeckými fakty týkající se terakotové armády a mnoho dalšího. Výstava na olomouckém výstavišti je teprve čtvrtým místem v České republice po Kladně, Karlových Varech a Zlíně. Výstava v Ostravě proběhne v Trojhalí Carolina až od června do srpna 2018
  • Poslední prázdninovou sobotu 26.srpna se na hřišti v Pitárné koná již tradiční Sportovní den nejen pro děti pod patronací obce, FK Vysoká – Pitárné a Mysliveckého spolku LIŠÁK Vysoká

 

Je jedno kterou akci si vyberete, hlavně když Vás pobaví a potěší.