Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sportovní den pro děti 26. srpna 2017

26. 8. 2017

Sportovní den pro děti 26.srpna

Dnes jsme vstávali do zamračeného a mokrého rána. Počasí se však umoudřilo a kolem poledne již bylo pořádně horko a na obloze ani mráček.

Na hřišti v Pitárné se od 11,00 hod. konala poslední obecní akce letošních prázdnin – Sportovní den pro děti. Na děti čekalo 18 stanovišť, kde prokazovaly svoji šikovnost a obratnost a za splnění každého úkolu dostaly nějakou sladkost a také lístek na nanuk, pak na vafle se šlehačkou a na pitíčko. Organizací všech her se ujali sportovci, jejich přátelé a také zaměstnanci obce a zastupitelé.

Jako již tradičně se mohly děti projet na koních, čekal je skákací hrad a řetízkový kolotoč. Letošním hitem bylo malování na obličej, tzv. Facepaiting. který se setkal s velkým zájmem dětí. Děvčátka si nechala malovat krásné jemné motýly nebo „obličeje“ zvířátek, chlapci většinou přitvrdili a vybírali si smrtky, mrtvoly, pavučiny a jiné „roztomilosti“. Na konci Sportovního dne byla vyhlášena soutěž o nejkrásnější malovaný obličej. Komise to měla velmi těžké. Na třetím místě se umístil umrlec, na druhém místě kočičky a soutěž vyhrála Michaela s namalovaným tygříkem.

Nechybělo ani kolo štěstí a vynikající myslivecká kuchyně. Altán, ve kterém myslivci smažili, grilovali a opékali, byl neustále v obležení. Mohli jste si vybrat steak, špíz, hamburger, žebírka apod., samozřejmě ze zvěřiny.

Před 15,00 hod byl Sportovní den ukončen, protože na hřišti začínal fotbalový zápas mezi domácím FK Vysoká-Pitárné a hostujícím FSK Staré Město u Bruntálu.

Bohužel, děti postrádaly jindřichovské hasiče s jejich požárnickým autem a pěnou!!!

Akce se zúčastnilo 79 dětí.

Děkujeme paní starostce, sportovcům, zastupitelům, mysliveckého spolku LIŠÁK Vysoká a všem ostatním, kteří se na organizaci akce podíleli.

Fotografie na rajče.net