Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prosinec v obci

2. 12. 2017

Prosinec v obci

Poslední měsíc v roce je v obci plný společenských akcí.

1.prosince již proběhla akce ve Společenské domě v Bartultovicích zejména pro ženy – výroba adventních věnců. Získaly jsme inspiraci, něco nového jsme se přiučily, vyrobily jsme zcela originální věnce na stůl i na dveře, a ještě jsme se pobavily.

Již další pátek, 8.prosince, opět ve Společenském domě v Bartultovicích se sejdou tentokrát děti na Mikulášskou nadílku. Při čekání na Mikuláše, Čerta a Anděla si ozdobí vánoční stromeček, zasoutěží si, zahrají hry a nebude chybět ani dětská diskotéka.

Ve středu 13.prosince v 18,00 hodin se Bartultovice již potřetí připojí k mnoha stům místům v celé republice i v cizině, aby si společně ve stejnou dobu zazpívaly stejné koledy. Letos to budou již tradiční Nesem vám noviny, Půjdem spolu do Betléma, Narodil se Kristus Pán a Pásli ovce Valaši. Nově byly letos v anketě vybrány Štěstízdraví, pokoj svatý a vánoční píseň Rolničky, rolničky. Zpívání bude zakončeno již tradičně vánoční písní Vánoce, Vánoce přicházejí. Na účastníky budou čekat texty koled a něco horkého pro zahřátí.

V pátek 15.prosince se bude na obecním úřadu ve Vysoké konat letošní poslední veřejné zasedání zastupitelstva obce a po jeho ukončení bude na návsi u Hasičské zbrojnice slavnostně rozsvícen vánoční strom. Určitě i letos nebude chybět program dětí z Mateřské školy a pohoštění.

Těšíme se na Vaši účast.