Jdi na obsah Jdi na menu
 


Adventní koncert a rozsvícení vánočního stromu v Pitárné 13.12.2016

14. 12. 2016

Adventní koncert a rozsvícení vánočního stromu v Pitárné

Již potřetí se v úterý dne 13. prosince ve farním kostele Navštívení Panny Marie v Pitárné konal adventní koncert, na kterém vystoupili žáci, učitelky a dětský sbor z jindřichovské pobočky ZUŠ Město Albrechtice. Koncert zahájily paní učitelky krátkým úvodním slovem a pak se již střídaly žáci ZUŠ. Hru na klavír a keyboard střídalo vystoupení malých zpěvaček a pěveckého sboru a vystoupení paní učitelek se skladbou pro klavír a housle. Vystoupily převážně menší a zřejmě mírně pokročilé děti, které ještě nemají tolik zkušeností s hrou před veřejností, a tak občas docházelo k mírných a prominutelným zaškobrtnutím. Nejvíce všechny pobavil chlapec vystupující hned po úvodní písni sboru, který svou skladbu o padající vločce po několika taktech přerušil jadrným „sakra“, ale nezpanikařil, začal znovu a úspěšně skladbu dohrál. Sklidil velký potlesk, stejně jako ostatní žáci.

s1.png

Co ke koncertu dodat. Pitárenský barokní kostel má úžasnou akustiku, která umocňuje požitek z vánoční hudby a zpěvu. Je škoda, že o adventní koncerty není v naší obci zájem a účastní se ho jen velmi málo občanů. Proto byl tento třetí koncert pravděpodobně poslední.

Po koncertě se konalo rozsvícení vánočního stromu u altánu u prodejny potravin v Pitárné. Na všechny, kdo měli zájem, tam čekalo něco na zub a horký svařák, který byl opravdu potřebný, protože začalo přituhovat. Této akce se účastnilo již daleko více občanů. Všichni obdivovali krásný modře ozdobený strom. Po 18.hodině se již všichni začali pomalu rozcházet, protože teplota stále klesala.

s2.png

 

Foto z obou akcí na http://bartultovice.rajce.idnes.cz