Jdi na obsah Jdi na menu
 


2020-Kácení máje a smažení vaječiny - 30.5.

1. 6. 2020

KÁCENÍ MÁJE A SMAŽENÍ VAJEČINY V PŘÍRODĚ-30.května

Počasí sobotního odpoledne nám ukázalo svou nevlídnou tvář. Poměrně chladno a 2x i pár kapek deště. Nutno přiznat, že na „nespolupracující“ počasí jsme v Bartultovicích zvyklí. Jen několikrát za 33letou tradici stavění a kácení máje bylo pěkně. Avšak mohlo být ještě hůř jak nám ukázalo počasí v neděli.

Letošní kácení máje jsme spojili se smažením vaječiny v přírodě, neboť v roce 2020 Letnice, seslání Ducha svatého, Boží hod svatodušní či svatodušní svátky (křesťanský svátek slavený 50 dnů po Velikonocích) připadá na neděli 31.května.

Se smažením bylo nutno začít ještě před stanovenou hodinou pro kácení máje. Nakrájení cibule, slaniny a klobásy a jejich osmažení na ohni si vyžádalo dost času. U altánu bylo vytvořeno předepsané místo pro dezinfekci rukou. Mohli jsme začít!

Bohužel, se nás moc nesešlo. Dá se říct, že jsou to stále titíž lidé. Nevadí. Máj parta dřevorubců bez újmy skácela, vaječina se snědla a došlo na tradiční losování o máj a dvě ceny útěchy. Ještě jsme chvíli poseděli, „vyměnili si informace“ a udělali plány na nejbližší dobu. Pak už nás chlad vyhnal do tepla našich domovů.

Protože COVID-19 nám ukázal, že plány se plánují a blázni se radují, jak se říká, o našich dalších akcích vás budeme informovat vždy až přijde jejich čas. Nic dopředu.

Foto

https://bartultovice.rajce.idnes.cz