Jdi na obsah Jdi na menu
 


2020-Chalupářské dřevěnění - 4.července

5. 7. 2020

CHALUPÁŘSKÉ DŘEVĚNĚNÍ – zahájení 4.července

Po přestávce zapříčiněné COVID-19 Klub při Společenském domě v Bartultovicích uspořádal další akci – Chalupářské dřevěnění – výstavu dřevěných výrobků p. Petra Kruka, dlouholetého chalupáře z Bartultovic.

Vernisáž se uskutečnila v parné sobotní odpoledne a ten, kdo přišel, určitě neprohloupil. Výstavu zahájila starostka obce paní Marcela Bláhová. Ve své krátké řeči mj. poděkovala bartultovickým občanům a chalupářům za iniciativu a aktivitu. Následně krátce promluvil sám autor dřevěných děl pan Petr Kruk.

Na výstavě je představeno na 80 děl a další, rozměrná díla a díla, která byla různě darována přátelům, byla prezentována obrazem. Vystavovány jsou výrobky všech možných velikostí, z různého druhu dřeva, umělecké i užitkové. Každý si zde určitě najde něco, co se mu líbí. Za mě jsou to výrobky z švestkového dřeva s nádhernou strukturou a výrobky, u nichž je dřevo kombinováno s kamenem nebo kovem.

Kdo nestihl sobotní vernisáž, může výstavu navštívit ještě v pondělí v časech 10-12 hod. a 15-17 hod. Od úterý do pátku je možno se na prohlídce domluvit telefonicky na čísle +420 737 068 964. V sobotu a v neděli 11. a 12.července bude výstava přístupná od 10 do 12 hod. a od 15 do 17 hod.

Určitě si najděte chvilku a navštivte výstavu. Dřevo a výrobky z něho pohladí po duši, podpoří vaši představivost a potěší oči i hmat. Je to krása, pohoda, cit i mystika. A pan Petr Kruk to s dřevem umí.

Jako ochutnávku si můžete prohlédnout fotografie na

https://bartultovice.rajce.idnes.cz/2020-Chaluparske_dreveneni_4.cervence/