Jdi na obsah Jdi na menu
 


2019-Ukliďme svět, ukliďme Česko!

9. 4. 2019

UKLIĎME SVĚT, UKLIĎME ČESKO!

Určitě někteří z vás, kdo jste si v sobotu 6.dubna vyšli na procházku nebo vyjeli autem, viděli skupiny lidí i celé rodiny, jak sbírají odpadky a uklízejí. Byl to oficiální den pro největší dobrovolnickou akci „Ukliďme svět, ukliďme Česko“. Kdysi se tomu říkalo jarní nebo podzimní brigáda a organizátoři, ve městech zejména tzv. domovní důvěrníci, si mohli nohy uběhat, aby sehnali lidi a hlava jim brněla od spousty výmluv proč se ten či onen takovéto brigády nemůže účastnit.

U nás v Bartutovicích jsme tuto akci uspořádali podruhé a vybrali jsme si úterní dopoledne. Motto akce – Pojďme společně uklidit Bartultovice! Velmi nás potěšily děti z mateřské školy z Vysoké, které se také k nám přidaly. Pomohly uklidit prostor kolem dětského hřiště a nezapomněly zkontrolovat, jak roste stříbrná jedlička na návsi, kterou vloni pomáhaly zasadit. Nejpracovitější z dětí byl nejmenší Alex. Pak nám ještě děti přednesly básničku o životním prostředí a vydaly se směr školka. Děkujeme.

Dospělí (tedy senioři) hrabali, okopávali, pálili, zametali, umývali…Uklidili jsme autobusovou zastávku v Bartultovicích, expozici historických památek a příjezdovou komunikaci k nim, umyli venkovní cvičební stroje ve FITPARKU a houpačku a skluzavku na dětském hřišti, z dopadiště na dětském hřišti jsme vykopali prorůstají trávu, vymetli a vymyli altán a okopali a očistili kámen s pamětní deskou u lípy a vyhrabali listí kolem Společenského domu.

Nakonec jsme ještě poseděli na nových pivních setech, které nám obec pořídila, ugrilovali si klobásy a probrali plány na další nejbližší akce.

A co nás čeká? Přece natřít ony pivní sety a pak stavění májky.

Jsme spokojeni, zase jsme udělali kus práce!!!