Jdi na obsah Jdi na menu
 


2019-Stavění máje ve Vysoké 4.května

STAVĚNÍ MÁJE VE VYSOKÉ

Po několika letech se v sobotu 4.května stavěl na hřišti ve Vysoké máj. Akci vysočtí spojili s pálením čarodějnic, atrakcemi pro děti a posezením se sousedy. Podle textu na webové stránce Obec Vysoká Občané se jim akce velmi povedla, všichni byli spokojeni a plánují další podobná setkání.

Blahopřejeme jim k uspořádání takové akce. Občané ve Vysoké opravdu potřebují trochu rozhýbat. Oproti obou dalším částem obce je zde mnoho mladých lidí s dětmi, a i střední generace je silně zastoupena. Jak ale z textu, tak i z následující diskuze pod ním vyplývá, že jsou roztrpčeni tím, že jim obec nedala dostatek peněz a akci obec neorganizovala a nezajišťovala. Vysočtí si na svou první velkou akci museli sami sehnat sponzory, sami zajistit plakáty, organizaci, mechanizaci atd. a píší, že by se měla paní starostka nad sebou zamyslet.

K tomu všemu je nutno dodat a některá fakta uvést na pravou míru:

Jak část obce Bartultovice, tak i část Pitárné stavějí máj pravidelně mnoho let. Např. Bartultovice letos po 32. v řadě. Organizace je vždy pouze na nich, vše od plakátů, vykopání děr (ručně), očištění stromu, postavení máje, programu (vlastními silami, bez placených akcí), zajištění občerstvení atd. a pochopitelně následný úklid po akci si obě obecní části zajišťují samy, bez pomoci a účasti obce. Na stavění máje byl naplánován příspěvek 1.500 Kč na každou obecní část, kde se máj staví (tj Bartultovice a Pitárné). Protože se letos po letech stavěl máj i ve Vysoké, částka byla rozdělena a každá obecní část dostala na občerstvení částku 1.000 Kč. Např.my bartultovičtí jsme byli rádi i za to. Pokud to někomu nestačí, k tomu slouží právě ti sponzoři.

Bohužel, vysočtí konečně udělali něco pro sebe, své děti a sousedy, za což si zasluhují poděkování, ale mají mezi sebou takové, kteří i tak vydařenou a chvályhodnou akci dovedou „politicky“ zneužít. Ale o čem by vlastně jinak webová stránka Obec Vysoká Občané byla, ne?