Jdi na obsah Jdi na menu
 


2019-Společenské akce v 2.prosincovém týdnu

7. 12. 2019

SPOLEČENSKÉ AKCE VE 2.PROSINCOVÉM TÝDNU

V 2.prosincovém týdnu od 9. do 15.prosince nás čekají 2 akce, a to Česko zpívá koledy a poslední zasedání zastupitelů obce a rozsvícení vánočního stromu.

Česko zpívá koledy

Koná se ve středu 11.prosince v 18,00 hod. v Bartultovicích. Celostátní akci pořádá Deník již po deváté, u nás v Bartultovicích se sejdeme po páté. K dnešnímu dni je v celé republice přihlášeno 844 míst, kde přesně v 18,00 hod. zazpíváme 5 koled a 1 zlidovělou píseň. Oproti dříve zveřejněnému seznamu došlo k jedné změně, takže definitivní seznam je: Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Jak jsi krásné, neviňátko, Pásli ovce Valaši a Vánoce, Vánoce přicházejí.

Podle mapy na webové stránce  www.ceskozpivakoledy.cz budou v našem okolí zpívat také v Osoblaze, Slezských Rudolticích, Jindřichově, Janově, Rudíkovech a Městě Albrechticích.

Zpívání vždy navodí velmi příjemnou vánoční náladu. Přijďte a přidejte se k nám!!! Že neumíte zpívat? My také ne.

 

Zasedání zastupitelstva obce a rozsvícení vánočního stromu

Poslední řádné zasedání zastupitelstva obce se koná v pátek 13.prosince v 16,00 hod. Vzhledem k tomu, že ani letošní, ani následující rok, nejsou rokem volebním, je účast na zasedáních poslední dobou velmi mizivá a s velkou pravděpodobností se na tom nic nezmění ani nyní, ani v příštím roce. Na tomto zasedání se bude schvalovat mj. rozpočet obce, plán rozvoje obce i plán společenských, kulturních a sportovních akcí pořádaných obcí. Návrhů bylo poskrovnu, ale „venku“ hodně lidí ví, co by se mělo udělat, vybudovat atd. atp.

Po zasedání nás čeká rozsvícení vánočního stromu u požární zbrojnice s programem dětí z mateřské školy a pak malé pohoštění pod altánem. Všichni jste srdečně zváni.