Jdi na obsah Jdi na menu
 


2019-Prodloužený víkend ve Velkém Mederu

Prodloužený víkend ve Velkém Mederu

Část občanů strávila prodloužený víkend od pátku do neděle na obecním zájezdu do termálparku ve Velkém Mederu.

Velký Meder patří do Trnavského kraje a  okresu Danajská Streda. První písemné zmínky o něm pocházejí z roku 1268. Termálpark se umístěn v 100-hektarovém lesoparku na okraji města, který  je posledním pozůstatkem bývalého velkého dubového lesa v Podunajské Nížině a je jedinečný na Žitném ostrově. Termální koupaliště bylo otevřeno pro širokou veřejnost v roce 1974 a od té doby se stále rozšiřuje a vylepšuje. Termálpark je zásobovaný ze dvou termálních pramenů s léčivou vodou o teplotě 57 až 64 0C a má léčivé účinky na pohybové ústrojí. Termálpark je v provozu 365 dní v roce. Během sezony je v provozu 10 bazénů, mimo sezónu pak 7 bazénů. Celková vodní plocha je 3910 m2 a teplota vody v bazénech se pohybuje od 25 do 37 0C. Návštěvníkům jsou k dispozici relaxační bazény, plavecké bazény, dětské bazény s atrakcemi, tobogány atd.

Ubytováni jsme byli v Apartmánech Taktik, což je nově postavený apartmánový dům s celoročním provozem. Ubytovací kapacita je 64 lůžek v 16 apartmánech. Apartmány jsou vybaveny kompletně zařízenou kuchyní, sociálním zařízením, TV-SAT a WIFI. Oplocený areál hlídaný kamerovým systémem nabízí jak možnost parkování, tak  i posezení buď na terase nebo pod krytou terasou s možností grilování. Pro děti jsou k dispozici houpačky, trampolína a pískoviště. Taktik je vzdálen cca 5 min. od vstupu do termálparku. Na snídaně podávané formou švédských stolů jsme chodili do cca 50 m vzdáleného Penzionu Betty.

Počasí bylo přímo ukázkové, všichni jsme se pěkně opálili. Voda skvělá, někdy v tom horkém počasí až moc teplá. Děti a mládež si užily až až, domů se jim ani nechtělo. Ubytování a snídaně naprosto bez připomínek Po oba večery se každý zabavil po svém. První večer jsme všichni odpadli velmi brzy: cesta + teplá voda udělaly své. Druhý večer jsme vydrželi o něco déle. Někteří poseděli na kryté terase a grilovali, jiní na terase u apartmánů u vínka, někteří pánové u televize na fotbalu. Omladina byla k neutahání. Ceny byly ve Velkém Mederu příznivé. Vstup byl sice o něco dražší než v maďarském Sárváru, ale ceny jídla a pití nejen u stánků, ale i restauracích výrazně nižší. I na Rohlence jsme za oběd platili více.

Jediným kazem na celém zájezdu byla doprava. Jednak vzdálenost, jednak stav našich komunikací, spousta objížděk atd. Bohužel termální vodu nikde poblíž nemáme, tak se nedá nic dělat. Nápad byl využít některý pramen v Bartultovicích a v rámci kotlíkových dotací postavit kotelnu a ohřívat. Ale asi by to neprošlo.

Doufáme, že letošní menší zádrhele nebudou mít vliv na zájezd v příštím roce. V termálparku bude leště letos otevřen nový komplex bazénů, ve kterém se bude nacházet skokanský  bazén se třemi skokanskými můstky, vlnový bazén, který bude částečně propojený s dětským bazénem. Vedle vlnového bazénu se bude nacházet SprayPark, který nabídne interaktivní možnosti vyžití pro děti do 10 let. Jednou z nových atrakcí bude proudová řeka, která bude sloužit pro plavce i neplavce pro atraktivní zážitkové koupání, s unášením těla v dokola proudící vodě. Uprostřed proudové řeky má vyrůst ostrov s vodní atrakcí. Máme se na co těšit.

Děkujeme paní starostce, paní účetní a paní Janě Šenkárové za organizaci zájezdu.