Jdi na obsah Jdi na menu
 


2019-Přichází období společenských akcí

30. 3. 2019

PŘICHÁZÍ OBDOBÍ SPOLEČENSKÝCH AKCÍ

V měsících dubnu, květnu a červnu je v naší obci pořádáno nejvíce společenských a sportovních akcí v roce. Již dnes (v sobotu) začala jarní část ročníku 2018/2019 Okresního přeboru Bruntál. Zápas FK Nové Heřminovy – FK Vysoká-Pitárné skončil 1:2. Blahopřejeme našim fotbalistům k výbornému vstupu do jarní sezony. Zápasy se hrají až do června každou sobotu, střídavě doma a u soupeře.

V úterý 9.dubna se bartultovičtí spolu se svými sousedy a přáteli již podruhé připojí k největší dobrovolnické akci v Česku – Ukliďme svět, ukliďme Česko 2019. Na akci pořádané od roku 2016 se každoročně účastní desetitisíce dobrovolníků – 2016 86.0000, 2017 96.133, 2018 134.854 a sesbírají tisíce tun odpadu. V Bartultovicích se letos zaměříme na FITPARK, dětské hřiště, expozici památek, altán a okolí Společenského domu. Do dobře vykonané práci si zasloužíme společně posedět, ugrilovat klobásy…

Letošní Velikonoce budeme slavit od pátku 19.dubna (obchody budou otevřené) do pondělí 22.dubna (obchody budou zavřené). Již tradičně FK Vysoká-Pitárné na velikonoční neděli pořádá turnaj ve stolním tenisu v Kulturním domě v Pitárné pro všechny věkové kategorie i pohlaví – letos již po 9. v řadě.

1.máje připadá letos na středu, a proto se bude májka stavět v Bartultovicích již předem v sobotu 27.dubna. Spoléháme se na naše chalupáře, bez kterých bychom určitě 32.májku nepostavili. Paní Hanička slíbila, že se letos náš panák Fešák změní na hezkou holku, ať máme na co pány nalákat. Mimo tradičního občerstvení se budeme snažit připravit i nějaký program. Nápady a náměty jsou vřele vítány.

Ani kácení májky v Bartultovicích neproběhne až na konci měsíce, ale již v sobotu 25.května, protože obec Vysoká ve dnech 31.května až 2.června pořádá zájezd do Velkého Mederu na Slovensku. Při kácení se chceme opět vrátit k tombole o skácenou májku.

Loňské Letnice se nám líbily, a proto budeme smažit vaječinu v přírodě i letos. Nebude to však v neděli 9.června, na kterou Letnice či Svatý Duch v roce 2019 připadají, ale až ve středu 12.července na návsi u altánu v Bartultovicích.

Mimo výše uvedených akcí ještě obec Vysoká v tomto období pořádá:

  • Volby do Evropského parlamentu 24.-25.května
  • Již zmiňovaný zájezd do Velkého Mederu
  • Zájezd pro dospělé
  • Zájezd pro děti
  • Vyřazení prvňáčku z Mateřské školy

a možná ještě něco dalšího.

Vybrali jste si? Zúčastníte se? My (bartultovičtí) určitě ANO.