Jdi na obsah Jdi na menu
 


2019-Podzimní setkání seniorů

PODZIMNÍ SETKÁNÍ SENIORŮ

V sobotu odpoledne 19.října se na pozvání obce již po sedmnácté setkali senioři, tentokrát ve Společenském domě v Bartultovicích. Jak je již zvykem, program zahájili ti nejmenší.  Vystoupení začalo přednesem básniček 2 děvčátek z mateřské škol v Jindřichově, pak pokračovaly děti z Vysoké s básničkami a tanečky a nakonec vystoupila třída Berušek z mateřské školy ve Městě Albrechticích se zpěvech národních písní. Všechny děti odvedly ty nejlepší výkony, i když zejména pro děti z Vysoké to bylo úplně první veřejné vystoupení. Všechny sklidily potlesk.

Hlavním bodem sice bylo setkání se sousedy, sdělování si všech „důležitých“ novinek a šíření informací, ale všichni už nedočkavě čekali na hlavní hvězdy odpoledne. Šimon Pečenka u nás již vystupovat s Uršulovou Klukovou (v SD v Bartultovicích) a pak s Myriam Kantorkovou (v KD v Pitárné). Tentokrát jeho agentura k nám přivezla pana Alexandra Hemalu, moderátora a legendárního televizního hlasatele, který byl vlastně poslední svého druhu v Čechách. Na Silvestra roku 2005 naposledy vstoupil v televizi jako hlasatel, a tím byla tato pozice v České televizi zrušena. Pan Hemala vzpomínal mj. na práci s některými našimi předními herci, na své prarodiče a rodiče, podělil se zážitkem z natáčení dílu seriálu České televize Dáma a Král (díl bude vysílán v listopadu) a odpověděl na některé otázky z publika. Jeho vyprávění prokládal Šimon Pečenka (vystudoval operní zpěv) zpěvem písní z muzikálů, filmů, a dokonce operní árií.

Odpoledne pokročilo, venku se setmělo, pánové se rozloučili a odjeli, připravené občerstvení bylo snězené a vypité, a senioři se začali pomalu rozcházet. „Silné jádro“ bartultovických doplněné o několik spřízněných duší z Vysoké ještě nějakou dobu posedělo a jak bývá v Bartultovicích zvykem, došlo i na nějaký ten taneček. Nebojte se, noční klid jsme dodrželi, sice jen tak tak.

Je jasné, že jako není člověk ten, jež by se zavděčil lidem všem, není možné ani s program vyhovět všem. Určitě se řeší, proč to bylo v Bartultovicích, a ne v Pitárné, proč se pozvalo Hemalu, a ne někoho úplně jiného (i když nikdo neví koho). Snad byli senioři alespoň trochu spokojeni. Alespoň při odchodu jsme žádné negativní připomínky neslyšeli.

Takže děkujeme paní starostce, paní místostarostce a paní zastupitelce (se jmény je podle GDPR problém) za organizace akce