Jdi na obsah Jdi na menu
 


2019-Léto ve Vysoké, Bartultovicích, Pitárné!!!

LÉTO VE VYSOKÉ, BARTULTOVICÍCH, PITÁRNÉ!!

Podle četnosti mých příspěvků by to mohlo vypadat, že obec kompletně „vystěhovala“, ale opak je pravdou,omlouvá se. Během letních prázdnin se konaly všechny tradiční akce:

1.července – na Obecním úřadu byli slavnostně pasováni noví prvňáčci

27.července – naše obec byla pořadatelem již 11.ročníku mezinárodního turnaje v kopané obcí Vysoká. Turnaje se mimo naši obec zúčastnilo dalších 6 obcí s názvem Vysoká z Česka, Slovenska a Polska. Jako výhodu domácích naše Vysoká postavila 2 mužstva A a B, a tak mohly být vytvořeny 2 skupiny. Hrálo se na dvou hřištích, vždy 2x 15 min, systémem 6 + 1. Výsledky potvrdily moto turnaje: UMÍSTĚNÍ NENÍ DŮLEŽITÉ, STEJNĚ VŽDY VYHRAJE VYSOKÁ!

Součástí turnaje bylo promítání letního kina přímo na hřišti, kam byli pozváni také všichni obyvatelé obce. Oficiální část turnaje zakončil ohňostroj.

6.srpna – pro zajištění ochrany majetku bylo hřiště v Pitárné vybaveno kamerovým systémem. Dvě kamery byly nainstalovány na budově kabin, jedna byla nasměrována na příjezdovou cestu a druhá na víceúčelové hřiště                                           

17.srpna – myslivecký spolek LIŠÁK Vysoká pořádal u své chaty v Pitárné Srnčí hody. Krásné počasí, široká nabídka myslivecké kuchyně, bohatá tombola, 200 platících návštěvníků.

31.srpna – na hřišti v Pitárné obec a FK Vysoká-Pitárné Sportovní den pro děti.  Na děti čekaly již známé soutěže a zkoušky dovednosti, a také několik atrakcí jako skákací hrad a obří skluzavka, nově pak trenažer – letecký simulátor a vystoupení s hadem. Letos po jednoroční pauze nechyběli ani hasiči, tentokrát z Třemešné, a jejich všemi milovaná pěna. Za krásného počasí se soutěží zúčastnilo 50 dětí.

Září

  • K většímu komfortu osvětlení a úspoře spotřeby elektrické energie byly v celém horním patře Kulturního domu v Pitárné vyměněny zářivky za LED světla. V sále byly staré kryty svítidel vyměněny za nové a v ostatních prostorách byla vyměněna celá svítidla za nová
  • V rámci Plánu rozvoje obce byla na pozemcích zvaných „detur“ v Pitárné, které obec získala bezplatně od Moravskoslezského krajského úřadu, vybudována odpočívka pro cyklisty s altánem a lavicemi. V plánu je ještě kolem altánu navozit hlínu pro výsadbu zeleně a případně vybudovat kamenné ohniště.
  • V rámci projektu Policie ČR financovaného z Evropského fondu pro regionální rozvoj byla dne 30.září uspořádána na obecním úřadu beseda zástupců české a polské policie se seniory na téma: Senioři! Podvod nezná hranice.