Jdi na obsah Jdi na menu
 


2019-Česko zpívá koledy

2. 11. 2019

ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY

Již popáté se ve středu 11. prosince přidáme k celému Česku a společně s tisící Čechy po celé Evropě si zazpíváme 5 koled a na závěr již zlidovělou píseň Vánoce, Vánoce přicházejí. Od 18 hod. zazpíváme tři koledy, které jsou na programu každý rok: Nesem vám noviny, Půjdem spolu do Betléma, Narodil se Kristus Pán. Zbývající koledy budou vybrány v hlasování čtenářů Deníku, který je organizátorem celé akce. I vy se můžete k hlasování přidat na webové stránce  https://www.ceskozpivakoledy.cz a dát hlas své oblíbené koledě. Na této webové stránce se také na mapě budou postupně rozsvěcovat hvězdičky míst, které se ke zpívání přihlásily. Bartultovice jsou již přihlášené, hvězdička by se měla rozsvítit asi v pondělí.

Pokud nemůže přijít za námi a společně si s námi zazpívat, můžete si koledy naladit na stanici Český rozhlas a zazpívat si třeba doma.

V Bartultovicích již tradičně zpíváme na schodech ve Společenském domě. Bude-li nám přát počasí, možná si letos zazpíváme u altánu na návsi, který právě včera dostal nové osvětlení.

PŘIJĎTE SI S NÁMI A S CELÝM ČESKEM ZAZPÍVAT A ZAŽÍT SPOLEČNĚ PŘÍJEMNÉ PŘEDVÁNOČNÍ CHVÍLE

Něco na zahřátí bude čekat na každého (pro řidiče třeba srdečné objetí).

Dejte hlas své oblíbené koledě (z webové stránky):

Jak jsi krásné, neviňátko

Rolničky, rolničky

Štědrej večer nastal

Půjdem spolu do Betléma

Veselé vánoční hody

Hle, hle támhle v Betlémě

Štěstí, zdraví, pokoj svatý

Pásli ovce Valaši