Jdi na obsah Jdi na menu
 


2019-1.bartultovické dostihy

13. 5. 2019

1.BARTULTOVICKÉ DOSTIHY

V sobotu 25.května budeme v Bartultovicích již po 32. kácet máj. Součástí letošního kácení budou i 1. bartultovické dostihy. Vzhledem k tomu, že je třeba připravit koně a žokeje, a také přihlížející dámy se musí vybavit fantastickými klobouky, což je nedílnou součástí dostihů, Vás tímto všechny o připravované akci informujeme v předstihu.

Kůň = papírová hlava (může však být z jakéhokoliv materiálu dle rozhodnutí majitele stáje) vyzdobená podle vlastní fantazie + tyč (tělo koně, na kterém jezdec „sedí“).

Každá stáj může do závodu postavit libovolný počet koní bez ohledu na barvu, plemeno, pohlaví, věk a zdravotní stav jak koně, tak i žokeje.

Dráha dostihu je ideální travnatá. Počet dostihů, jejich délka a počet překážek bude záviset na startovní listině. Klasická dráha bude mít délku mezi 30 až 50 m a počet překážek 2-3, a to v první polovině dráhy. Tuto polovinu dráhy musí žokejové a žokejky absolvovat v sedle. Druhá část dráhy – cílová rovinka bude bez překážek a kůň už může být nesen v ruce. Délka trati pro zdatné jezdce a pro děti bude upravena.  Bičík a jiné donucovací prostředky nejsou povoleny.

Program 1.bartultovického dostihu:

Před závodem se žokejové se svými koňmi dostaví do padoku, kde budou zapsáni na startovací listinu a dostanou startovací číslo. Koně pak budou až do startu v padoku, kde si je mohou prohlédnou návštěvníci a kde komise vybere nejkrásnějšího a nejoriginálnějšího koně (po závodě by mohli být koně „unaveni“). V určený čas bude následovat samotný dostih.

Rovněž dámy své klobouky musí přihlásit do soutěže a dostanou na své klobouky čísla. Po skončení dostihu komise vyhodnotí nejkrásnější klobouk přítomných dam.

Následovat pak bude Kácení máje, losování o máj, grilování klobás…

V Bartultovicích je možno získat nepokreslenou hlavu koně (všichni bartultovičtí občané a chalupáři leták i s hlavou obdrželi přes víkend). Výzdoba hlavy je na každém účastníkovi. Rovněž tyč musí dodat a připevnit každý sám.

 

PŘIJĎTE STRÁVIT AKTIVNÍ PŘÍJEMNÉ ODPOLEDNE!!!

VŠECHNY VÁS SRDEČNĚ ZVEME!!!