Jdi na obsah Jdi na menu
 


2018-Výroba adventních věnců 29.listopadu

30. 11. 2018

SPOLEČNÁ VÝROBA ADVENTNÍCH VĚNCŮ

Včera v podvečer jsme se sešli ve Společenském domě v Bartultovicích, abychom si společně vlastními silami vyrobili adventní věnce. Adventní věnec si dnes můžete koupit na každém rohu, v každém obchodě, ale ten vlastnoručně udělaný je prostě ten pravý, i když třeba není tak řemeslně zpracovaný nebo esteticky a umělecky vyvážený. Ale je náš! Jen škoda, že akce nevyužily i další maminky s dětmi. Naše děvčátka Eliška a Sabča si vyrobily moc krásné ozdobené svíčky. Všichni jsme pro ně měli jen slova chvály. Na fotografie se můžete podívat na webové adrese  https://bartultovice.rajce.idnes.cz/2018-Adventni_vence_29.11/

Na takovémto setkání se člověk leccos dozví. My například, že i když mnozí z nám bydlí kolem „místa činu“, ani nevíme co se kolem nás děje. Tak například v Bartultovicích vyšetřovala policie, neboť po vyplašených „pachatelích“ se na místě činu našla střelná zbraň (snad prý maketa, ale hodně věrná) a kukla. Oficiálně nejsou žádné podrobnosti známy. Stalo se asi před 14 dny.

Další předvánoční akce čeká děti v pátek 7.prosince od 16,30 hod., a to Mikulášská nadílka opět ve Společenském domě v Bartultovicích.  Děti si opět ozdobí svými výtvory vánoční stromeček, něco si poskládají z papíru, zatancují si, a pak už přijdou Mikuláš, Čert a Anděl.

Další středu – 12.prosince se v 18,00 hod. opět v Bartultovicích sejdeme již počtvrté na akci Česko zpívá koledy, a následující pátek 14.prosince hned po zasedání zastupitelstva se slavnostně ve Vysoké rozsvítí vánoční stromek u hasičské zbrojnice.