Jdi na obsah Jdi na menu
 


2018-Ukliďme Česko a Den Země v Bartultovicích 18.dubna

18. 4. 2018

Ukliďme Česko a Den Země v Bartultovicích 18.dubna

Ve středu ráno 18.dubna se sešli bartultovičtí senioři, aby se dodatečně připojili k celorepublikové dobrovolnické úklidové akci „Ukliďme svět, ukliďme Česko“ a naopak v předstihu oslavili Den Země. Přizvali také děti z Mateřské školy u Dráčka z Vysoké. Děti vyrazily z mateřské školy hned po svačince. Nesly s sebou tašky na tříděný odpad – na papír, na plasty a na sklo, a lopatky.  Cestou do Bartultovic sesbíraly a vytřídily odpad na spojnici mezi Vysokou a Bartultovicemi. Bartultovičtí senioři se vypravili na hraniční přechod a odstávku, kde sesbírali 5 pytlů odpadků. U expozice památek vykopali pokřivený zerav a připravili místo na zasazení nové zeleně. Oba „týmy“ se sešly, kde jinde než u altánu na návsi. Zde skončila úklidová akce.

V rámci Dne Země pak u altánu společnými silami zasadili senioři a děti z mateřské školy stříbrnou jedličku, která bude sloužit v budoucnu bartultovickým jako vánoční strom. Přitom děti využily přinesené lopatky, aby zasypaly posazený stromeček a také pomáhaly s jeho zaléváním. Senioři ještě zasadili dva ozdobné keře u expozice památek, jako náhradu za zerav a zbývající ozdobný keř, původně určený ke smírčímu kříži, vysadili nedaleko stříbrné jedličky.

Po dobře vykonané práci pak malí i velcí chvíli odpočívali u altánu. Děti plné energie se brzy vrhly na houpačky, skluzavky a cvičební stroje, na pobíhání a hru na schovávanou. Dospělí udělali oheň a začaly se opékat párky a klobásy. Vše se snědlo, uhasil se oheň a „zahladily“ se stopy po dopoledním posezení a všichni se rozešli za svým dalším programem.

Bylo to pěkné dopoledne, a i výsledky práce všech jsou vidět.

 

foto na http://bartultovice.rajce.idnes.cz