Jdi na obsah Jdi na menu
 


2018-Program akcí duben až červen

22. 4. 2018

Plánované akce na duben až červen v obci

Do prázdnin a doby dovolených je v obci naplánováno několik akcí:

Poslední týden v měsíci dubnu:

  • 25.dubna se koná zasedání zastupitelstva obce
  • 28.dubna se bude v Bartultovicích již po 31. v řadě stavět máj. Všichni jste srdečně zváni k altánu na návsi, kde se od 16 hod. bude nejprve máj zdobit, což je spíše práce pro ženské ruce, následně potřebujeme pomoc silných mužských rukou k postavení máje a pak už bude následovat opékání klobás a volná zábava. Všichni jste srdečně zváni. Bohužel, jako vždy s námi nechce spolupracovat počasí. Na sobotu je předpovězeno pro Bartultovice 190 C a převážně oblačno. Náladu nám však počasí nikdy nezkazilo.
  • Zatím nemáme informace, kdy se bude stavět máj v Pitárné. Na počátku roku se hlásila i Vysoká, že i tam se bude stavět máj – informace o konání dosud nemáme.

Měsíc květen:

  • 18.května v pátek pořádá obec zájezd. Nepojedeme letos ani na FLORU Olomouc ani na výstavu do Věžek. V plánu máme navštívit nejrozsáhlejší hradní komplex v okrese Bruntál hrad Sovinec, založený v roce 1332, pokračovat budeme do Arboreta Paseka Makču Pikču, kde si prohlédneme a můžeme i zakoupit skalničky a trvalky a poslední zastávkou bude Muzeum Olomouckých tvarůžků Loštice. Tato jedinečná specialita má v Lošticích bohatou historii, která sahá až do 16.století. Program může být ještě upraven. Bližší podrobnosti budou na vývěskách.
  • Na 20.května letos připadají Letnice, nebo také Seslání Ducha svatého či Boží hod svatodušní. Tento svátek má pohyblivé datum vzhledem k tomu, že se koná 50 dnů po Velikonocích. S oslavou tohoto svátku je spojeno několik zvyků. Na Slovácku např. Jízda králů, jinde Střílení ku ptáku nebo Smažení vajec v přírodě. Určitě se v neděli dopoledne sejdeme na návsi u altánu v Bartultovicích, abychom si společně usmažili vejce. Podrobnosti a čas bude upřesněn.
  • Kácení máje v Bartultovicích bude vzhledem k zájezdu do Maďarska v sobotu 26.května.
  • Datum kácení máje v Pitárné a ve Vysoké není dosud známo.

Měsíc červen:

  • 1. až 3.června vyrážíme za relaxací a teplou vodou do maďarských lázní Sárvar. Letos máme nové ubytování, a to v penzionu Wolf.
  • 23.června pořádá obec zájezd pro děti jako opožděnou na oslavu Mezinárodního dne dětí. V plánu je návštěva jeskyní Na Pomezí u Lipové Lázní, návštěva FaunaParku v Horní Lipové, což je malá zahrada s chovem zvířat, a nakonec Letní bobová dráha Kaste Petříkov. I zde může být program ještě upraven a podrobnosti se dovíte na vývěskách.
  • Pasování prvňáčků – datum konání dosud nestanoveno.

Program je velmi rozmanitý, snad si každý z Vás nějakou akci vybere.