Jdi na obsah Jdi na menu
 


2018-Měsíc leden v obci

22. 1. 2018

Měsíc leden v obci

Na Tři krále 6.ledna prošli obcí koledníci, tradičně zazpívali obyvatelům koledu a napsali nade dveře svěcenou křídou zkratku K+M+B 2017. Jedná se o zkratku latinského "Christus mansionem benedicat", tedy "Kristus žehnej tomuto domu“. Občané pak do kasičky přispěli různým finančním obnosem. Tříkrálová sbírka, kterou pořádá Charita ČR, je největší a jednou z nejznámějších sbírek na území České republiky. O její rostoucí oblibě svědčí každoročně rostoucí výtěžek. Ve Vysoké, Bartultovicích a Pitárné se vybralo celkem 6.573 Kč (oproti 5.889 Kč v roce 2017). V rámci Charity Krnov, která sbírku pořádá v naší oblasti a zahrnuje 22 obcí, se vybralo celkem 394.392 Kč (oproti roku 2017 – 292.670 Kč).

V rámci celého Česka nejsou dosud rozpečetěny všechny pokladničky (teprve cca 89 %). Dosud sečtený výtěžek činí 99.407.006 Kč (bez Tříkrálového koncertu).

Po jednoroční přestávce se v sobotu 20.ledna konal v Kulturním domě v Pitárné tradiční Myslivecký ples pořádaný mysliveckým spolkem LIŠÁK Vysoká. V roce 2017 se ples přesunul do Jindřichova z důvodu oprav sociálního zařízení v Kulturním domě. Opět se ples neobešel bez ceremoniálu pasování na myslivce, při kterém vždy musí být zachováváno mnoho pravidel mezi myslivci předávaných z generace na generaci. Nechyběla bohatá zvěřinová tombola, myslivecké speciality a dobře zásobený bar. K tanci hrála skupina H & Muzic. Mezi návštěvníky plesu však bylo málo občanů Vysoké. Většinou se jednalo o hosty z Jindřichova a okolí. I členové mysliveckého spolku LIŠÁK Vysoká jsou většinou odjinud.

Takže v pátek a sobotu ještě 2.kolo prezidentské volby a bude leden, a tím i dvanáctina roku, za námi.

 

Foto na http://bartultovice.rajce.idnes.cz