Jdi na obsah Jdi na menu
 


2018-Jarní setkání seniorů a oslava MDŽ 16.března

17. 3. 2018

2018 - setkání seniorů a oslava MDŽ 16.března

Za deštivého počasí se v pátek odpoledne začali scházet senioři a ženy všeho věku na první větší společenskou akci v tomto roce pořádanou obcí v nádherném sále Kulturního domu v Pitárné. Nově vybroušená a natřená podlaha a upravené jeviště s novou podlahou, obložením a oponou dodaly sálu opět na větším lesku. Nyní už snad jen vyměnit svítidla.

Program zahájila paní starostka a po ní na řadu přišli ti nejmenší – děti z mateřské školu U dráčka. Přednesly básničky a za doprovodu klavíru, na který hrála paní učitelka Sklenaříková, zazpívaly písničky. Obecenstvo je odměnilo velkým potleskem a paní starostka nějakou tou sladkostí.

Při čekání na hlavní program odpoledne hrála skupina H &Music, jinak také manželé Hudečkovi, které už známe z dřívějších akcí. Přítomni mužští zastupitelé rozdali všem přítomným ženám krásné kytičky.

A pak už jeviště a taneční parket patřily Travesti Show FRYNA GIRSL (v překladu Hezké holky) z Brna. Vystoupení skupiny ve složení Alexis Denver (Jiří Králík – vedoucí skupiny), Angel Kiki (ta „nejmenší“ ve skupině) a Richard I. Dobrotivý, který ve skupině zastupuje mužský element, všechny přítomné doslova strhlo, zejména v druhé části jejich vystoupení. Všichni jsme s nimi zpívali a každé vystoupení ohodnotili potleskem a pochvalným pokřikem. Účinkující se mj. předvedli jako Helena Vondráčková, Katy Perry, divadelní diva a „rogalo“ – Angel Kiki, jako Suzy Quatro, Tina Turner nebo Eva Máziková – Alexis Denver nebo Karel Gott nebo Freddie Merrcury – Richard I. Nejen přítomní pánové, ale i ženy musely sebekriticky přiznat, že nohy Angel Kiki byly prostě něco.

Poslední část podvečera vyplnili opět manželé Hudečkovi. Při tanci, zpěvu nebo jen tak při poslechu jsme u oken sledovali jak stále více a více padá sníh, až bylo všude bílo, jako o Vánocích (ovšem ne těch nedávno uplynulých). Chvíli před 20,00 hod. ukončili své vystoupení manželé Hudečkovi, a to byl signál i pro ty nejvytrvalejší, že už se jde domů.

Je škoda, že sál nebyl úplně zaplněn. Zejména při vystoupení FRYNA GIRLS bylo vidět, že se všichni dobře bavili.

Děkujeme paní starostce za skvěle vybraný program a kulturní komisi za přípravu občerstvení

foto z akce na http://bartultovice.rajce.idnes.cz/2018-Jarni_setkani_senioru-16.3/