Jdi na obsah Jdi na menu
 


2017-Kácení Máje v Bartultovicích 27.května

28. 5. 2017

Kácení Máje v Bartultovicích 27.května

V letošním roce náš Máj stál pouze 3 týdny. Jeho stavění oddálilo nepříznivé počasí a dřívější skácení zase zájezd do termálních lázní Sárvár v Maďarsku příští prodloužený víkend, pořádaný obcí.

Dřívější termín pravděpodobně zmátl například chalupáře, a tak se kácení odehrálo v menším obsazení. Počasí nám mimořádně velmi přálo.

Ještě na poslední chvíli se pokusila dvě „individua“ Máj trochu poškodit – nebylo úplně jasné, který z nich Máj brání a který na něj útočí, ale Máj odolal. Pánové se nejprve poradili jak nejlépe na to a pak už si každý z přítomných pánů musel alespoň několikrát sekerou do Máje seknou a už Máj ležel. Byl tady ještě pokus dát našemu panákovi Fešákovi ještě umělé dýchání, ale byl s ním pro letošek definitivní konec. Má celý rok na to, aby se vzpamatoval.

Na řadu přišlo losování o Máj, které vyhrál pan Janota z Vysoké.

Nakonec si všichni pochutnali na guláši, který uvařila paní Zdenka Krajčovičová za pomoci ostatních členek kulturní komise a nezapomněli jsme ani na řádné a průběžné doplňování tekutin v těle.

Před 20.hodinou jsme provedli úklid návsi a 30.Máj v řadě se stal již minulostí.

Hodně neuspořádané fotografie ze dvou zdrojů si můžete prohlédnout na http://bartultovice.rajce.idnes.cz/2017-Kaceni_Maje_27.5/